Blog

Przeprowadzka w Warszawie – praktyczne porady

Dobrze zorganizowana przeprowadzka to podstawa, jeśli cała operacja ma przebiec sprawnie i szybko, bez zbędnych komplikacji i niemiłych niespodzianek. Konieczne jest odpowiednie posegregowanie przedmiotów i zabezpieczenie ich. Już z dużym wyprzedzeniem należy wyposażyć się w niezbędne materiały do pakowania i zadbać o transport. Warto też rozważyć skorzystanie z usług naszej firmy przeprowadzkowej, co przełoży się na dużą wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Fachowcy zadbają o to, aby przeprowadzka była komfortowa na każdym jej etapie.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

W przypadku każdej przeprowadzki kluczowe jest odpowiednie przygotowanie się do niej. Trzeba zorganizować wytrzymałe i sztywne kartony do wygodnego noszenia, najlepiej z uchwytami. Nie może zabraknąć też worków próżniowych na pościel, które po odessaniu powietrza odkurzaczem pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Zanim przejdzie się do pakowania, należy zaplanować kolejność wkładania przedmiotów. Zasada jest taka, aby zaczynać od rzeczy najmniej przydatnych (np. książki, sezonowe ubrania czy narzędzia) i największych. Nie należy zwlekać z pakowaniem, warto zacząć już z dużym wyprzedzeniem, aby zdążyć na czas, czyli na dzień planowanej przeprowadzki. Kolejną kwestią jest to, aby nie brać ze sobą do nowego miejsca zbędnych rzeczy. Jeśli nie korzysta się z jakichś przedmiotów, to lepiej je zostawić, oddać lub wyrzucić. Przydatne będą etykiety do oznaczenia zawartości kartonów. Warto też oznaczyć, do którego pomieszczenia przynależą poszczególne kartony.

O czym nie zapomnieć przy przeprowadzce?

Przed spakowaniem wszystkich przedmiotów należy zadbać o bagaż podręczny, czyli przykładowo o dwie walizki z niezbędnymi rzeczami, które będą potrzebne do przetrwania pierwszej nocy w nowym miejscu. Istotne jest też to, aby każdą rzecz przed włożeniem do kartonu/folii wyczyścić, wystarczy wytrzeć z kurzu ścierką. Należy pamiętać, aby równomiernie rozłożyć ciężar, nie pakować wszystkich ciężkich przedmiotów do jednego dużego pudła, bo będzie trudne do przeniesienia. Sam karto też może nie wytrzymać ciężaru. Delikatne rzeczy trzeba zapakować oddzielnie, najlepiej owijając w ręczniki lub ubrania. Zamiast starych gazet do oddzielenia przedmiotów lepszym wyborem będzie użycie ręczników papierowych. Podczas pakowania należy zacząć od układania ciężkich przedmiotów na spód, a na górze powinny znaleźć się lekkie. Ubrań nie trzeba składać i wkładać do kartonów, można je przewozić na wieszakach, wystarczy zapakować je w pokrowce.

Co może zrobić za klienta firma przeprowadzkowa Margaret z Warszawy? Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Samodzielna przeprowadzka stanowi nie lada wyzwanie, jest to żmudne i czasochłonne, wymaga wielu przygotowań. Można ułatwić sobie życie, decydując się na skorzystanie z usług naszej doświadczonej firmy przeprowadzkowej w Warszawie. Najwygodniej będzie wybrać kompleksową usługę, która obejmuje dostarczenie kartonów i worków foliowych, pakowanie rzeczy, sprzątanie pomieszczenia, przewóz mebli i innych przedmiotów do nowego miejsca wraz z ich wniesieniem i rozładunkiem. Nasi fachowcy doskonale wiedzą, jak zorganizować przeprowadzkę w szybki, bezpieczny i bezstresowy sposób. Mogą zająć się dla klienta praktycznie wszystkim, dzięki czemu nie będzie musiał on podejmować żadnego wysiłku. Dysponujemy różnymi narzędziami i materiałami do pakowania różnego rodzaju przedmiotów oraz sprzętem do ich przenoszenia i transportu. Nasza oferta jest bardzo zróżnicowana i elastyczna, można ją dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.

Nasi pracownicy zapewnią Państwu wsparcie na każdym etapie przeprowadzki. Od pakowania, przez transport, wniesienie rzeczy i mebli, aż do wypakowania w miejscu docelowym.